ALemiasto.pl

"28 ścian"

Dziś światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Łukasza Góry, jednego z członków składu Rapsodium. Na krążku zatytułowanym "28 ścian" znalazło się osiem tracków. Popularny "Góra"ma już na swoim koncie dwa albumy wydane wraz z Kamilem "Saviolem" Kmieciem pod szyldem Rapsodium.

- Płyta 28 Ścian jest tzw. "epką", czyli krótkim albumem zbierającym kilka elementów mojego życia. Sam projekt powstawał w bardzo szybkim tempie. Został napisany i nagrany w niespełna dwa miesiące,od końca maja do połowy lipca. Zamysł płyty jest dopracowany od początku do końca, wszystkie utwory zawarte w materiale tworzą całość. Na jednym z tracków będzie można usłyszeć również Saviola - opowiada Łukasz Góra.

Artysta nie zdradza skąd pomysł na tytuł albumu, jednak zachęca do jego przesłuchania. Jak zapewnia każdy uważny słuchacz znajdzie rozwiązanie tej zagadki. Łukasz zaczął od razu z wysokiego C. Oprócz wydania albumu, kilka dni temu nagrał również teledysk do kawałka "Foot-Hop". To nie jedyna nowość, dotychczasowa ksywa Łukasza "Ł.S.G" uległa przekształceniu w "Górę".

- Słuchający płyty otrzyma szersze wyjaśnienie tytułu. Impulsem do jej powstania była chwila, kiedy chciałem coś powiedzieć, wyrazić samego siebie. Pomimo nagrania solowej płyty nadal głównym priorytetem jest Rapsodium. Zmianą jest przekształcenie się Ł.S.G. w Górę, czyli moja ksywę od dziecka. Do płyty powstał także mój pierwszy klip. Była to spontaniczna wizja, która powstała w 2-3 godziny. Jedyną wytyczną było nagranie tego teledysku w plenerze, reszta była czystą przyjemną zabawą. Moim zdaniem efekty są zadowalające. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w pracy nad płytą, między innymi Jankowi Kacprzakowi za okładkę i realizację klipu. Pozdrawiam tych, którzy nas wspierają, jak i tych podchodzących sceptycznie. Róbcie zawsze, to co sprawia Wam przyjemność - wyjaśnia "Góra".

Obecnie Rapsodium rozpoczyna pracę nad swoim trzecim albumem. Artyści zapewniają, że efekty ich pracy będzie można ujrzeć jeszcze przed końcem tego roku.

Poniżej zamieszczamy link do youtube artysty, gdzie można przesłuchać jego najnowszą płytę:
"28 ścian"

Poniżej teledysk:Galeria