ALemiasto.pl

Koncert Lecha Dyblika

W czwartek, 19 września o godz. 18.00 w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (w razie deszczu w Czytelni) odbędzie się koncert Lecha Dyblika.

Lech Dyblik (rocznik 1956) - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po studiach pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Znamy go z takich filmów jak "Dom zły" czy "Wesele", a także ze spektaklu teatru telewizji "Kuracja" (wszystko w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego). Jest w obsadzie najnowszego filmu Smarzowskiego "Róża", zapewne znajdzie się w najnowszym jego dziele, adaptacji powieści Jerzego Pilcha "Pod mocnym aniołem".

Lech Dyblik to nie tylko człowiek kina. Na co dzień śpiewa rosyjskie piosenki bandyckie. Zainspirowany Wysockim oraz zauroczony językiem rosyjskim, postanowił zacząć po prostu śpiewać. Kupił gitarę, nauczył się na niej grać, a kolega z Odessy tłumaczył mu kulturowe konteksty, uczył odeskiej grypsery. Nauka trwała cztery lata, dziś jej efekty są niesamowite!

źródło: Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa

Galeria