ALemiasto.pl

"Ojciec i synowie"

W piątek, 20 września o godz.18.30 w Czytelni Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (pl. Kościuszki 12) odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Piątkowskiego i jego  synów  Grzegorza i Piotra zatytułowany "Ojciec i synowie".

Ryszard Piątkowski, aleksandrowianin, ukończył PWSSP w Łodzi w 1974 roku  w pracowni grafiki użytkowej oraz fotografii artystycznej. Ma w swoim kilkudziesięcioletnim dorobku twórczym szereg projektów graficznych wykorzystanych przez takie instytucje jak Uniwersytet Łódzki, Spółdzielnię "Światowid". Jako malarz (oleje, akryle, akwarele, pastele oraz techniki własne) jest twórcą konsekwentnie podążającym własną drogą artystyczną. Ulubionym tematem twórcy jest pejzaż, a stylem malarskim abstrakcja.
Obrazy Ryszarda Piątkowskiego cechuje dynamizm formy i głęboka  fascynacja kolorem. Ulubiony temat swoich prac pejzaż najpierw traktuje realistycznie, aby potem przetworzyć wbrew wszelkim kanonom klasycznej renesansowej kompozycji z jej dyscypliną i perspektywą włącznie. Artysta wykształcił własny, niepowtarzalny styl, którego sensem jest ekspresja, mocny kolor i przekształcanie rzeczywistości. Jego obrazy są połączeniem realnego świata, sennego marzenia oraz tego co kosmiczne, nieprzeniknione.

Na wystawie  prezentowane będą prace Ryszarda Piątkowskiego oraz dokonania synów malarza - Grzegorza i Piotra Piątkowskich, którzy najchętniej wypowiadają się poprzez temperę i pastele.

źródło: Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa

Galeria