ALemiasto.pl

Poczuj teatr - Święto Teatru

"Poczuj teatr" - pod takim hasłem przebiegać będzie w Aleksandrowie Łódzkim, już trzeci raz, Święto Teatru, wpisujące się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Obchody organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego wspólnie z Biblioteką Publiczną im. Jana Machulskiego, Herbaciarnią Klimaty, Towarzystwem Śpiewaczym im. St. Moniuszki oraz zaprzyjaźnionymi artystami.

Celem przedsięwzięcia jest rozwinięcie zainteresowań mieszkańców naszej gminy teatrem, rozbudzenie ekspresji twórczej, zainspirowanie do twórczości artystycznej, odkrywanie i doskonalenie umiejętności aktorskich, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką teatralną, integracja środowiska osób zainteresowanych własnym rozwojem, poszukujących interesujących sposobów na wyrażanie swojej ekspresji oraz sposobów na aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

W marcu teatr zawładnie naszym miastem, będzie głównym bohaterem wielu interesujących wydarzeń.

(c) Alemiasto1 - 25 marca - "Plakat teatralny" - wystawa
Czytelnia Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego
Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
 
"Plakat teatralny" to pierwsze wydarzenie Święta Teatru. Pierwsza część wystawy już jest gotowa. Zapraszamy do Czytelni Biblioteki na wystawę plakatów ze spektakli łódzkich teatrów: Teatru Wielkiego, Muzycznego, im. Stefana Jaracza, Nowego, Studyjnego, Powszechnego, Pinokio.
Plakaty z różnych przedstawień piękne, niezwykłe dzieła sztuki, zaprojektowane przez mistrzów plakatu zachęcają do obejrzenia przedstawień, zaciekawiają, intrygują. Wystawa zaaranżowana w Czytelni Biblioteki całkowicie zawładnęła jej przestrzenią . Zapraszamy na tą niezwykłą podróż po łódzkich teatrach.

(c) Alemiasto15 marca godz.13.00 - "Warsztaty teatralne"
prowadzi Małgorzata Flegel
Czytelnia Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego
Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
wstęp wolny, zapisy: 609 190 211

Zapraszamy wszystkich chętnych (dorosłych i młodzież) do wspólnej zabawy. Małgorzta Flegel, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wykładowca w łódzkich uczelniach artystycznych (w Szkole Filmowej i Akademii Muzycznej) będzie wprowadzała uczestników warsztatów w tajniki gry aktorskiej. Będzie uczyła poruszania się na scenie, publicznego występowania, autoprezentacji. Wszystko w konwencji świetnej zabawy. Zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.

Inne wydarzenia:
(c) Alemiasto2 - 16 marca - "Barwy szarości" - wystawa Ani Wiesner
Herbaciarnia Klimaty, Aleksandrów Łódzki, ul. Warszawska 28
 
Ania Wiesner jest młoda artystką, uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wystawa "Barwy szarości" obejmuje prace o różnorodnej tematyce. Są wśród nich przede wszystkim szkice portrety, rysunki wykonane długopisem. Prace cechuje lekkość, subtelność, z nutą tajemniczości. Wystawa wprowadza odrobinę koloru do naszej szarej codzienności. Zapraszamy serdecznie.

(c) Alemiasto6 - 27 marca - "Święte miejsca, święci mężowie, Indie"
wystawa fotograficzna Ryszarda Czajkowskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
Aleksandrów Łódzki, ul. M. Skłodowskiej Curie 5

Prezentowane na wystawie zdjęcia dokumentują uroczystości, jakie odbywają się w Haridwarze nad Gangesem u stóp Himalajów. Haridwar jest jednym z największych na świecie miejsc pielgrzymkowych, liczy 120 tys. mieszkańców. W uroczystościach Kumbh Mela (Świeto Dzbana) bierze udział około pięciu milionów pielgrzymów. Zapraszamy na niezwykłą podróż z Ryszardem Czajkowskim, fizykiem z wykształcenia, z zamiłowania podróżnikiem. Autorem  programu telewizyjnego "Przez lądy i morza", który odwiedził wszystkie kontynenty i pokazał je w swoich filmach podróżniczo-geograficznych.

Galeria