ALemiasto.pl

29-letni graficiarz z trefnym laptopem

Policjanci ze zgierskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie laptopa pochodzącego z kradzieży. Dodatkowo policjanci ustalili, że 29-latek stoi za sprawami graffiti "tworzonymi" na łódzkich budynkach.

W nocy z 21 na 22 kwietnia 2015 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali drogę krajową nr 71. Około godz. 2. 30 w miejscowości Rąbień zauważyli zaparkowaną w pobliżu auto serwisu hondę, a w niej siedzące dwie osoby. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić kim są ci ludzie i co robią w tym miejscu o takiej porze.

W pojeździe znajdował się 29-letni kierujący w towarzystwie 20-letniej pasażerki. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że mężczyzna jest w posiadaniu laptopa, który pochodzi z kradzieży. Z racji tego, że posiadanie przedmiotów pochodzących z kradzieży jest karalne, mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo w bagażniku hondy mundurowi znaleźli czarną farbę w sprayu. Ten fakt dodatkowo wzbudził czujność u policjantów, którzy zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może mieć związek z malowaniem graffiti. Intuicja nie zawiodła zgierskich stróżów prawa.

Okazało się, że 29-latek ma na swoim koncie co najmniej dwa rysunki wykonane w Łodzi. Jeden na ul. Pomorskiej, drugi na Rojnej. Dodatkowo policjanci z Zespołu Wykroczeń ustalili, że 18 kwietnia i 19 kwietnia br. zatrzymany mężczyzna popełnił dwa wykroczenia parkując na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Zostały mu przedstawione zarzuty z kodeksu wykroczeń. Usłyszy zarzut paserstwa, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria