ALemiasto.pl

Licytacja wstrzymana!

Ambona wraz z baldachimem, ołtarz główny z tabernakulum, biblioteka dębowa, stacje drogi krzyżowej, konfesjonał drewniany, żyrandole, a także ławki kościelne i liczne obrazy - między innymi te elementy wyposażenia Kościoła św. Stanisława Kostki miały trafić pod młotek. Licytacja zaplanowana była na piątek 22 lipca.

Została jednak wstrzymana a postępowanie egzekucyjne zawieszone. Pytanie, na jak długo? Jak dowiedział się Onet, gmina Aleksandrów zamierza w ciągu najbliższych kilkunastu dni sfinalizować kupno kościoła od Fundacji. - To jedyne logiczne wyjście - mówi burmistrz Lipiński. - Kościół powinien przejść w ręce gminy już w sierpniu. Mamy nadzieję, że ten scenariusz uda się zrealizować - dodaje.

- Licytacja w najbliższy piątek nie odbędzie się - mówi Onetowi Michał Lewandowski z Izby Komorniczej w Łodzi. - Postępowanie egzekucyjne zostało wstrzymane - dodaje. Pytany o powody, zasłania się tajemnicą postępowania.

Ostatecznie, chwilowo komornik do kościoła nie wejdzie. Jeśli, jak zapowiada burmistrz Aleksandrowa, zabytkowy budynek przejmie gmina, to ona stanie się stroną potencjalnego sporu z komornikiem.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/lodz/komornik-w-podlodzkim-kosciele-licytacje-miedzy-innymi-oltarza-i-ambony-wstrzymano-w/pq2513

Galeria