Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Sakramenty nieważne?
źródło: Alternatywy 44 / dodał: Kamil Nowacki
05.10.2011 19:54:03
To nie koniec kontrowersji wokół księdza Jacka Stasiaka. W niedzielę 18 września br. w parafii św. Archaniołów Michała i Rafała na wszystkich mszach świętych odczytany został list Łódzkiej Kurii Metropolitalnej.

Z pisma jednoznacznie wynika, iż kościół w którym swoje msze odprawia ksiądz Stasiak nie należy do zasobów Archidiecezji Łódzkiej z uwagi na swój nieuregulowany status kanoniczny. Z tego też powodu nie można w nim sprawować sakramentów świętych, m.in. chrztu oraz małżeństwa. Działalność tego kościoła rozbija wspólnotę parafialną – obu aleksandrowskich kościołów pw. Ducha Świętego, a także św. Archaniołów Michała i Rafała.

W Polsce nie ma prywatnych kościołów czy księży. Wszystkie Domy Boże w danej diecezji są własnością archidiecezji, w przypadku Aleksandrowa świątynie są własnością Archidiecezji Łódzkiej. Wyróżniamy dwa rodzaje kościołów rektorskie oraz filialne. Świątynia pw. św. Stanisława Kostki nie jest jednostką ani filialną ani tym bardziej rektorską. Działalność charytatywna to z całą pewnością dowód dobroci płynącej czysto z serca, ale czy powinno się prowadzić podejrzane interesy pod płaszczem Kościoła Katolickiego?

Poniżej publikujemy list przesłany przez Łódzką Kurię Metropolitalną do parafii św. Archaniołów Michała i Rafała:
- Wobec licznych zapytań o możliwość udzielania sakramentu chrztu i zawierania związków małżeńskich w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim, Kuria Metropolitalna Łódzka niniejszym wyjaśnia, że nieuregulowany dotychczas status kanoniczny tejże świątyni w Archidiecezji Łódzkiej, nie pozwala na sprawowanie tam wspomnianych sakramentów świętych. Świątynia pw. św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim nie jest własnością kościelną w rozumieniu prawa cywilnego i prawa kanonicznego.

comments.gif, 1,4kB57 read.gif, 1,5kB 8615 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 19:57
GIT IP: 89.231.55.*

I bardzo dobrze !!! Zamykac koscily zostawic 1 w aleksandrowie i nie placic tym pseudo kaplanom (zlodzieja)

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 20:38
IP: 78.8.201.*

Najgorsze (niestety) w tym wszystki jest to, że ci, którzy uczestniczą w tych mszach nie są do końca świadomi nieważności jeśli chodzi o skarament (komunia św), a jak widać "duchowny" z tej świątyni nie chce tego wyjaśniać "swoim wiernym", a jest to ważki problem. Mam jednak nadzieję, że tzw: aleksandrowska telewizja nie będzie już w swoich migawkach z miasta podpisywać: ks.Jacek Stasiak-proboszcz parafii św.Stanisława Kostki.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 20:53
normals IP: 178.37.245.*

Biskup boi się, że mu mniej kasy wpadnie?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 21:24
wierze w BOGA IP: 83.26.64.*

proboszcz druch zapewne poczuł konkurencje,,, ja proponuje niech sie zajmie cmentarzem a szczególnie grabarzami chowałam ostatnio bliska osobę w kancelari tragedia siedzi BABCIA ZE SKLEROZĄ,,, a ci co kopią groby tragedia,,, ludzie to jest niedopuszczalne podczas pogrzebu okazuje sie że CI GROBOWI SA PIJANI!!!!na litość boską tak nie może być.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 22:05
IP: 78.8.198.*

Jak wynika z listu - nieważne są tylko sakramenty chrztu i małżeństwa udzielane w kościele Stanisława Kostki. O innych sakramentach list nie wspomina. Wszyscy chyba zetknęliśmy się z chrztami tzw. z wody, w mieszkaniu parafianina, gdy zachodzi obawa śmierci osoby chrzczonej w niedługim czasie. Takie chrzty są pełnoprawne i ważne. I jak można ten list pogodzić z wielokrotnym udzielaniem ślubu poza kościołem? Na przykład w powietrzu spadochroniarzom, czy pod wodą płetwonurkom, jeśli sobie tego zażyczą i zapłacą? A sakrament małżeństwa udzielają sobie wzajemnie małżonkowie, a nie kapłan, który jest tylko świadkiem. Nie biskup jest osobaą decydującą o ważności ślubu, tylko urzednik USC, któremu kapłan zgałsza zawarcie ślubu. Zamiast więc słuchać listu zazdrosnych o pieniądze biskupów, lepiej zapytać odpowiedniego urzędnika w aleksandrowskim USC. Mam nadzieję, że Redakcja przeprowadzi taki wywiad aby wyjaśnić wątpliwości.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 22:25
D... IP: 78.8.117.*

z listu Kurii wynika, że Stasiak stworzył własną sektę i podszywa się pod Kościół Katolicki a wychodzi mu to dobrze bo ma budynek kościoła a sam jest dobrze wszystkim znany jako ksiądz tylko sam się nie przyzna do tego, że jest urlopowany(inf na stronach Kurii) czyli zawieszony w obowiązkach. A na to wszystko Stasiak z naszym Słoneczkiem prowadzą jeszcze wspólne interesy i ze strony władz miasta panuje przyzwolenie na to wszystko. Co się dzieje z tym światem, teraz mało kto jest tym za kogo się podaje.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 22:50
Grześ IP: 46.113.172.*

Nie martwcie się kochani, stosowne służby z Wa-wy już od dłuższego czasu dokładnie przyglądały się i wiedzą, co tu się dzieje, poczekać trzeba tylko cierpliwie, a cała prawda ujrzy światło dzienne:) Interesy lokalnych władz w kontekście "znajomości" chociażby z pewnym ministrem musiały rzucać się w oczy...

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2011 23:01
aleksandrowianin IP: 217.172.252.*

Według serwisu katolickiego archidiecezji łódzkiej - Ks. Jacek Stasiak jest obecnie urlopowany, a więc bez zatrudnienia! Wszystkie sakramenty, które teraz w swoim kościele udziela niestety są NIEWAŻNE!!! Śluby w tym kościele są po raz drugi na pokaz dla gości i Aleksandrowa (jak osobistej asystentki pani poseł A.H.), albo bez skutków cywilno - prawnych, więc jaki sens jest tam brać ślub, czy chrzcić dziecko? - skoro chrzest udzielony przez urlopowanego księdza dla Kościoła katolickiego jest też NIEWAŻNY!!! Zapraszam na internetowaą stronkę na temat urlopowanych księży archidiecezji łódzkiej: http://dziwoszbogdan.republika.pl/urlopy.html oraz aktualnej obsady wszystkich proboszczów i wikariuszów sprawujących duszpasterską posługę w całym naszym aleksandrowskim dekanacie: http://dziwoszbogdan.republika.pl/aleksandrow.html Ja od kilku lat chodzę do kościoła w Bełdowie, aż chce się tam chodzić i to nie z musu!!! Nie bierze się z góry za msze czy sakramenty. Obecnie świetny ks. proboszcz JAROSŁAW LEŚNIAK jest niewątpliwie najlepszym proboszczem w całym aleksandrowskim dekanacie! Jest kapelanem wszystkich rolników woj. łódzkiego, zawsze znajdzie czas i porozmawia, odprawi mszę bez z góry ustalonej stawki, a najważniejsze to, że jest księdzem-człowiekiem, dla którego kasa nie jest najważniejsza. Wymienił w starym kościele całą instalacje elektryczną, zakupił nowe żyrandole, przyciąga młodzież do kościoła, organizuje różne uroczystości, pielgrzymki i jako obecny nowy proboszcz stale współpracuje i szanuje dawnego proboszcza - ks. Kazimierza, który co niedziela pomaga w duszpasterskiej posłudze. Uczęszczałem do parafii św. Archaniołów, do parafii Zesłania Ducha Świętego na osiedlu i muszę przyznać że parafia w Bełdowie jest przyjaźniejsza, kolęda trwa nie 2 minuty jak na Bratoszewskiego, tylko 30 minut bez brania z góry koperty, msza nie jest odprawiana z automatu, tylko z serca, a sakramenty... są najważniejsze, a nie jakieś kartki, które w Aleksandrowie sa najważniejsze - szczególnie dla pani organistki Ludmiły, która rządzi cała kancelarią kościoła i to jeszcze jak "ładnie" śpiewa!!! Przyjedzcie sami do Bełdowa, a sami się przekonacie jak powinna być odprawiana Msza Święta. Zapraszam w każda niedzielę o godzinie 9.00, 11.30 oraz o 16.00 - zobaczycie że naprawdę warto!!!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 07:59
bałor IP: 20.133.40.*

Kazdy madry ,ale prezes spółdzielni mieszkaniowej ze swoja switą i tak rąbia was po rogach i cichutko siedzicie zamiast isc i poprosic dziadka aby zrezygnował z tej swojej kochanej funkcji.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 08:23
IP: 193.41.230.*

Jechać tam w niedziele z taczką i fruuuu za granicę Aleksandrowa. Bo to koniec PO czyli koniec buca Stasi....

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 08:42

Jeśli ksiądz w przepisanym prawem terminie nie zarejestruje go w USC! Jeśli więc bedziecie podskakiwać, to burmisttrz zamknie USC do odwołania i wszystkie śluby, nawet te z wawelskiej katedry bedą nieważne! Czapki z głów przed burmistrzem, albo życie na kocią łapę!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 11:37

ja mysle ze kazdy powinien wyluzowac. tutaj chodzi o kase.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 11:46
IP: 194.63.135.*

Chyba powinniście odpalać stasiakowi jakąś kaskę za te "newsy", bo dzięki temu, że o nim piszecie ktokolwiek tę stronkę odwiedza - sądząc po rekordowych ilościach wyświetleń artykułów o nim :D

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 12:14
i jeszcze jedno IP: 194.63.135.*

Do redakcji: Człowiek tym różni się od zwierząt, że potrafi panować nad swoimi instynktami, zwierzęta tym różnią się od ludzi, że nie czerpią satysfakcji walcząc o kość. Oto przykład jak wygląda czwarta władza w rękach głupców. Ale rozumiem, macie misję i ten wewnętrzny imperatyw nakazuje Wam raz w tygodniu pisać o tym samym ;) Tylko, czy ktoś to tutaj zrozumie?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 14:05
Grześ IP: 46.112.155.*

Przyznam szczerze, że wcześniej nie pokusiłem się, by zajrzeć na stronę dialogu kultur. Teraz obejrzałem sobie galerię i jestem pod wrażeniem. Przede wszystkim pod wrażeniem głupoty dojrzałych wiekiem bądź co bądź ludzi, których widać zasiadających w ławach tego "kościoła". Psy się wiesza na duchownych takich jak ks Klich, ks Rucki, a u Stasiaka w pierwszej ławce bezczelny konkubinat, działaczka antykościelnej organizacji kobiecej, dalej mamy dziewczyny prezentujące czerwone podwiązki...nie mówiąc już o tym misz-maszu czyli nabożeństwie, tylko wg prawideł jakiego wyznania? Normalnie groch z kapustą, okraszone tłustym skwarkiem.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 16:01
pani katechetka IP: 20.133.40.*

Dzieci wam do domów to nie zadają lekcji,ze wy zamiast sie uczyc to przepychacie sie tu na forum ,oj nie ładnie bedzie jedynka z religii.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 17:44
parafianka Bełdowa IP: 192.162.151.*

witajcie,tak czytam i zastanawiam sie co do wiadomosci i ks Stasiaku,jestem w szoku ze w nasza wiara schodzi na psy,,,,Fakt jest faktem ze w mojej parafi jest dobra atmosfera,ks Jarek to ksiadz naprawde wspanialy ,Ktory ma czas na rozmowe,jest usmiechniety zawsze ,stara sie by kosciol byl zadbany i w miare mozliwosci naprawia z pomoca parafian .To co sie dzieje w Aleksandrowem przechodzi ludzkie pojecie.Osobiscie mam 2 doroslych dzieci i zauwazylam ze od kiedy dzieja sie dziwne rzeczy w naszej wierze dzieci unikaja kosciola,czy tak powinna wygladac praca ksiezy? przeciez nasza mlodziez nie powinna miec takiego przykladu.Oczywiscie nie wszyscy są zli ,ale ludzie biora wszystkich jedna miarką,Ks Jarku w naszej parafi naszczescie mlodziez lubi uczeszczac na wsze sw ,zycze Ci aby nasz koscio nie dopadl taki kryzys.parafianka

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 18:23
pali-cat IP: 78.8.194.*

Przypomnijcie sobie słowa: "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem". Jakoś wolę nowoczesnego księdza niż Rydzyka i jemu podobnych obłudnych katolików ... Przynajmniej płaci podatki ;-) Kościół w Polsce ma duży problem - za kilka lat kościoły będą puste.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 18:52

ty co czytasz to co piszę, odpowiedz sobie na pytanie - czy wyznajesz Boga dla ksiedza czy dla siebie? Ci co odchodza od kosciola uzasadniajac swa decyzje wybrykami niektorych ksiezy, tak naprawde nigdy, NIGDY nie byli katolikami. pozdrowienia: http://www.youtube.com/watch?v=K0qThJ3gJYM

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 19:02
IP: 78.8.119.*

Jeśli w kościele ksiądz zaczyna zachowywać się jak Bóg, to nie ma co tam szukać!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 21:00
z internetu IP: 78.8.119.*

"Szkodliwość Kościoła katolickiego w Polsce stała się groźna po XVI wieku, po zwycięstwie kontrreformacji, kiedy ze szkół jezuickich masowo począł wychodzić Polakatolik: nie Polak, lecz katolik, nie obywatel, lecz łacinnik, typ ludzki absolutnie niezdolny do rządzenia państwem, zwłaszcza państwem wielonarodowym. Od XVII wieku rozpoczyna się tragedia I Rzeczypospolitej. W tej tragedii Kościół katolicki występuje jako demon zła. Groza widowiska polega na tym, że w oczach Polakatolika demon ten uchodzi za opatrznościowego dobroczyńcę! Jemu właśnie polakatolik dziękuje za zasługi dla Polski! Po wybuchu powstania na Ukrainie, do którego walnie przyczynili się Skargi, Hozjusze, Kuncewicze, Bobole, po klęskach wojsk koronnych, stanął w roku 1649 trudny pokój ze zwycięską Kozaczyzną Chmielnickiego. Ugoda zborowska punktowała, jako jeden z podstawowych warunków, przyznanie hierarchii prawosławnej czterech miejsc w senacie Rzeczypospolitej. W jej żywotnym interesie leżało, by przeobraziła się w Rzeczpospolitą trojga narodów. Ale Rzym storpedował traktat zborowski. Nuncjusz papieski Jan de Torres zadbał o to, ażeby biskupi katoliccy, z urzędu zasiadający w senacie państwa polskiego, założyli stanowczy i skuteczny protest - "odgrażając się wyniść wszyscy z senatu." Tym biskupom, którzy się wyróżnili w owej akcji, nuncjusz złożył podziękowanie. Znowu więc rozgorzała wojna. Potrzebne były pieniądze na wojsko. "Wszystkie sejmiki uznały, że duchowieństwo powinno bezwzględnie uczestniczyć w wydatkach na obronę państwa. Sprawa ta miała swoje głębokie uzasadnienie. Duchowieństwo tradycyjnie wolne od opodatkowania uchylało się od jakichkolwiek świadczeń na wojnę od początku powstania na Ukrainie. Jeszcze na sejmie koronacyjnym zdołało się oprzeć ostrym żądaniom w tej mierze." W roku 1768 sejm pod naciskiem Rosji przyznał różnowiercom równouprawnienie. "...Klemens XIV zachęcał do skasowania tych praw i ni tylko : W instrukcji dla nuncjusza Garampi w Warszawie papież pisał: "Co szczególnie zatrważa nas, to nie tyle plany zagranicznych ministrów, ile lekkomyślność i obojętność katolików, a zwłaszcza biskupów. Napominamy bardziej patriotycznych spośród biskupów, by nie występowali tak mocno z powodu własnych, choćby najbardziej oczywistych i ciężkich uraz, lecz by przypomnieli sobie, że są w pierwszym rzędzie katolikami, a potem dopiero Polakami." Ciemnej szlachcie nie trzeba było więcej zachęt. W tymże roku zawiązuje się w Barze konfederacja "prawowiernych chrześcijan katolickich rzymskich." Konfederacja Barska była imprezą wyłącznie katolicką, miłą Rzymowi i z jego poduszczeń podjętą, a dla państwa zgubną. Przyśpieszyła pierwszy rozbiór Polski. Później szereg barzan znajdzie się w ultrakatolickiej Targowicy. Przeciwko rozbiorowi katolickiej Polski protestowała Turcja, ale nie Watykan. Pierwszego rozbioru, jak i następnych, papież nie potępił. Przeciwnie, rozgrzeszył Marię Teresę, która, pobożna katoliczka, miała pewne skrupuły, z którymi zwróciła się do Ojca Świętego. Lelewel pisze: "Ojciec Święty, któremu Polacy zawsze ślepo wierzyli, pośpieszył jej odpowiedzieć w imieniu nieba i ziemi, że inwazja i rozbiór były nie tylko właściwe politycznie, ale i w interesie religii; że w Polsce Moskale mnożą się w sposób niebywały; że wprowadzają tam po kryjomu religię schizmatycką; i że dla duchowego dobra Kościoła było konieczne, ażeby dwór wiedeński rozciągnął swe panowanie w Polsce możliwie daleko."

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 21:45
IP: 87.105.83.*

Proboszcz w Rąbieniu odsuwa ludzi od kościoła swoim gadaniem o polityce.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.10.2011 23:26
Grześ-chwila rozrywki IP: 46.113.182.*

http://jp85.pl/galeria/inne/041011/

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.10.2011 15:20
udzielę ślubu IP: 81.219.112.*

w zamian za prawo do pierwszej nocy

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.10.2011 19:24
Mieszkanka IP: 192.162.151.*

Witam, Co tu sie dzieje? przechodzi ludzkie pojęcie.Zle sie dzieje w kosciele katolickim,jestem katoliczka praktykującą ,aleczasami nie moge zniesc tego co robia ksieża.Ludzie odchodzą z kosciola,najgoe=rsze jest to ze pracuje ze swiadkami jehowy i oni sie z nas wysmiewaja,to bardzo przykre slyszec o wierze naszej tak wile zlych slów.Stanie sie tak ze mlodzi ludzie nie przyjdą na msze,beda unikacksiezy,a czy o to chodzi????

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.10.2011 22:12

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opisała sprawę nazwania unijnego programu globalnego monitoringu nazwiskiem Kopernika w wersji niemieckiej - Kopernikus. Program ochrzcił tak wiceszef Komisji Europejskiej Guenter Verheugen argumentując, że astronom był "obywatelem Europy" i urodził się "w1473 roku z niemieckich rodziców w Toruniu na terenie Prus"

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.10.2011 22:22
Grześ IP: 46.112.69.*

A wybory w Aleksie znowu położone panie pośle M. Komisje poobsadzane dziadkami, co będą się spieszyć znów do domu i odwalać robotę z liczeniem głosów byle szybciej, tak jak zawsze do tej pory było. Znów pani dyrektor lokalnej szkółki weźmie pod pachę plik kart, bo w pokoju będzie jej wygodnie liczyć. Znowu będziemy mieć 100% ważnych głosów we Wrzosie, co samo w sobie jest ewenementem regionalnym. I nie pomoże smarowanie świeczką pustych kratek na kartach, by uniemożliwić dostawienie krzyżyka. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś "beknie" za ten bajzel, że skończy się wycinka w terenie każdego, kto stanowi "zagrożenie" dla przyspawanych do koryta karierowiczów. Po lewo i po prawo. A co do Platformy, to przypominam, że Milicja też była Obywatelska.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 09:40
pali-cat IP: 78.8.193.*

Boli przegrana prawda? Przecież we wszystkich komisjach mieli być Wasi Mężowie Zaufania? To czego się bać? ;-)))

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 11:57
IP: 78.8.201.*

Nie boli tylko swędzi, jak po ugryzieniu mendy!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 14:44
Wowa IP: 78.8.199.*

do NIEMCY KRADNĄ NAM KOPERNIKA !!!!! To nie jest wersja niemiecka, a ŁACIŃSKA! Łacina! Taki język! Był wówczas w powszechnym użyciu.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 16:35
IP: 78.8.196.*

Chopin był Francuzem, Maria Curie-Skłodowska była Francuską, Miłosz - Litwinem (a tego mi akurat nie żal, mógł być nawet Mongołem), a Kopernik Niemcem, a w dodatku KOBIETĄ! Żarty, żartami a Polacy w ten sposób tracą swoją tożsamość. Po wpisach niektórych internautów, można sądzić, że to co twierdzi Tusk wchodzi w życie - POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ!~~! Tak trzymać a nawet ślad na mapach po nas nie zostanie.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 16:42
IP: 78.8.196.*

Zresztą Tusk też jest Niemcem przynajmniej z pochodzenia i sentymentu

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 17:14
IP: 78.8.196.*

Tusk: "Polskość to nienormalność" Tygodnik Znak (nr 11-12/1987), okres gdy "dumny z Polski" Donald Tusk nie musiał jeszcze udawać, na wyborczy użytek, wielkiego patrioty. Wypowiedź DT na temat "Czym jest dla mnie polskość": Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 17:37
IP: 78.8.201.*

Święta prawda! Już przed II Wojną, gdy Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku jeden z polityków widząc powszechną radosć określił to jako "Radość z odzyskanego śmietnika". Piłsudski konserwatywnych Polaków-katolików nazwał "Zapluym karłem reakcji". Już dawno światli ludzie widzą beznadzieję upierania się w postępowaniu, które ZAWSZE prowadziło do utraty niepodległości, ale nigdy nie zaprakło Polaków-katolików gotowych wysyłać swe dzieci na śmierc w obrone dawno stęchłych ideałów. Dlatego w amerykańskich filmach śmieją się z nas twierdząc, że tylko dinozaury były głupsze od Polaków!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 19:21
Belfer IP: 178.36.255.*

Dyskusja (jak zwykle) zeszła daleko od tematu, ale trudno się nie włączyć. W sprawie ks. Jacka jedna rzecz się ciśnie. Może by tak do Ewangelii zajrzeć. "Gdzie dwóch lub trzech modli się w imię moje, tam i ja będę pomiędzy nimi." Gdzie tu mowa o jakichś biskupach, proboszczach, a co dopiero jakiejś kur(w)i? Co do polskości i jej konsekwencji, to też takie proste nie jest. Słynne są słowa marszałka Piłsudskiego: "Naród wspaniały, ale ludzie ch..e" I trudno się nie zgodzić. W trudnych czasach herosi, bohaterowie, a w zwykłym życiu jakieś kundelstwo z wielu wyłazi. I wszyscy są wtedy winni dookoła. Niemy nas chcą wyrolować, Rosjanie - wiadomo zawsze chcieli łapy po polskie wyciągnąć, Żydzi wykupują, Unia tłamsi. Tylko my biedaczkowie prawi (i sprawiedliwi) krzywdy w pokorze musimy znosić. A może by tak zamiast świętować narodowe branie w d..ę, robić po prostu swoje? Uczyć się od mądrzejszych, korzystać ze swoich zalet i pomysłowości. Żydów wszędzie tępiono, a oni i tak sobie radę dawali. Niemcy dwie wojny przegrali, a i tak są potęga gospodarczą. Rosja była w rozsypce i mogła znów stać się mocarstwem. Może zamiast szukać wszędzie wrogów, poszukać sojuszników?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.10.2011 20:28
IP: 78.8.122.*

To prawda! Dlaczego Ruscy nie płacza, że Polacy wybili ich oficerów? Dlaczego Niemcy nie narzekają, że Polacy zdobyli ich Berlin? Dlaczego Szwedzi nie narzekają, że Polacy urządzili im potop? Zawsze i wszędzie Polacy są oszukani, pobici, zdradzeni i wykorzystani. I w dodatku oczekują, że cały świat bedzie nas podziwiał i szanował. Na pochyłe drzewo każda koza skacze!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.10.2011 01:05

Do Belfra i bezpośredniego przedmówcy: jeśli już udzielacie rad, w dodatku powołując się na historię, to najpierw się tej historii nauczcie.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.10.2011 13:04
IP: 78.8.196.*

Przecież to jeden i ten sam warchoł. Taki internetowy troll który od czasu do czasu sam ze sobą prowadzi "dyskusje" na tym forum.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.10.2011 13:11
IP: 78.8.196.*

Głównym celem tych wypocin jest opluwanie Polski i Polaków

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.10.2011 13:31
Belfer IP: 178.37.246.*

Polski nigdy nie opluwałem. Wręcz przeciwnie dumny jestem z jej historii, kultury i tradycji. Co do Polaków, to wytykanie głupoty i pseudonarodowej bufonady raczej powinno działać na ich korzyść. Te cechy nie mają obywatelstwa. A co do zarzutów o trolowanie, to ktoś tu znów ma jakąś obsesję.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
10.10.2011 17:59
normals IP: 77.255.221.*

Łoj coś cicho się zrobiło.A tu kolejne wybory "w plecy". Dla PiSuarów oczywiście.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
11.10.2011 12:00
Pisuar IP: 46.112.77.*

to sobie zrobili kolesie w niedzielę wieczorem wprost pod słupem oklejonym od góry do dołu i wokół panią Agnieszką. Zapewne miło jej było tak publicznie ociekać ciepłym moczem. Odeszli w stronę lokalu wyborczego wołając "aaa, HAnajczyk, no, to na Hanajczyk głosujemy!"

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
11.10.2011 20:58
Qqła IP: 77.254.171.*

GIT- ćwierćinteligencie jeśli skumasz co napisałem to będzie GIT:D:D:D Ten pseudo ksiądz zorganizował w Aleksie obiady po 6 złotych dla chętnych mieszkańców ponadto w ramach pomocy najuboższym rozdaje dary w postaci paczek żywnościowych...

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.05.2012 13:29
bratoszewskiego IP: 195.69.80.*

Dziadostwo!!!! Ksiądz Stasiak to kolejny NATANEK. Odbiło mu i myśli, że jest papieżem. Msze Święte w tym kościele są nieważne. Obok jest kościół rzymskokatolicki Św. Rafała i Michała i to jest kościół parafialny, zresztą obejmujący obszarowo prawie cały Aleksandrów. Zresztą odkąd nie ma poprzedniego słynnego biznesmena-proboszcza, wszystko się zmienia na lepsze. Coraz więcej grup parafialnych, niektórzy księża mają więcej czasu dla wiernych, mamy nowego młodego organistę (cudnie śpiewa) i na tym polega wspólnota. Może nie jest idealnie i brakuje grup młodzieżowych, ale miejmy nadzieję, że może przyjdzie wikariusz, który się tym zajmie

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.04.2013 23:29
a IP: 83.26.230.*

dajcie spokój Stasiakowi... uprawnienia do nadawania sakramentów ma? ma... nie ważnie miejsce...Ostatni sakrament często nadawany jest w np. w domu czy szpitalu i tez jest ważny... chodzi o uprawnienia a nie miejsce, ludzie, doedukujcie się Dużo dobrego dla ludzi robi i to jest najważniejsze, nie dorobił si z tacy tylko dzięki swojej zaradności

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
03.07.2013 21:32
o_Onufry IP: 78.10.108.*

Tak trzymać księże Stasiak! Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie kurialnych rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają domy moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [ Marek Ewangelista

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
31.08.2013 20:18
sac IP: 80.239.243.*

Wielki szacunek dla ksiedza Stasiaka pozdrawiamy ze swietokrzyskiego.

dodaj odpowiedź