Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Koncert Lecha Dyblika
źródło: Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa / dodał: Kamil Nowacki
17.09.2013 11:01:29
W czwartek, 19 września o godz. 18.00 w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (w razie deszczu w Czytelni) odbędzie się koncert Lecha Dyblika.

Lech Dyblik (rocznik 1956) - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po studiach pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Znamy go z takich filmów jak "Dom zły" czy "Wesele", a także ze spektaklu teatru telewizji "Kuracja" (wszystko w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego). Jest w obsadzie najnowszego filmu Smarzowskiego "Róża", zapewne znajdzie się w najnowszym jego dziele, adaptacji powieści Jerzego Pilcha "Pod mocnym aniołem".

Lech Dyblik to nie tylko człowiek kina. Na co dzień śpiewa rosyjskie piosenki bandyckie. Zainspirowany Wysockim oraz zauroczony językiem rosyjskim, postanowił zacząć po prostu śpiewać. Kupił gitarę, nauczył się na niej grać, a kolega z Odessy tłumaczył mu kulturowe konteksty, uczył odeskiej grypsery. Nauka trwała cztery lata, dziś jej efekty są niesamowite!

źródło: Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa


comments.gif, 1,4kB10 read.gif, 1,5kB 3392 print.gif, 1,4kB

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
17.09.2013 12:58
przedszkolak IP: 31.172.30.*

zajęcia dodatkowe w przedszkolach za darmo, gmiana dokłada do utrzymania przedszkola, tyle że burmistrza nie stać na przekazanie całych środków na wyprawkę dla przedszkolaków za rok poprzedni 2012, efekt rodzice sami muszą kupić artykuły biurowe

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.09.2013 19:37
Tomasz Pietras IP: 31.41.234.*

Znany aleksandrowski przewodnik turystyczny, z zamiłowania historyk Andrzej Kuropatwa zginął w środę 18 września w tragicznym wypadku do którego doszło w miejscowości Kolonia Brużyca. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 71 łączącej Aleksandrów Łódzki ze Zgierzem. We wczesnych godzinach popołudniowych Andrzej Kuropatwa kierujący pojazdem marki Ford Escort jadąc w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał wprost pod nadjeżdżającego TIR-a, ponosząc śmierć na miejscu. - Nie było w Aleksandrowie drugiej osoby, która tak doskonale znałaby historię naszego miasta i gminy. Był człowiekiem nietuzinkowym, o ogromnej wiedzy, który swoimi historiami potrafił zaciekawić każdego. To nie powetowana strata dla całej naszej społeczności, łącze się w bólu z rodziną zmarłego - mówił burmistrz Jacek Lipiński Pan Andrzej miał swoją stałą rubrykę w gazecie ?40 i cztery" , a jesienią Telewizja Aleksandrów miała wyemitować cykl reportaży poświęconych historii naszej gminy. W związku z zaistniałą sytuacją pierwszy odcinek wyemitujemy w najbliższym wydaniu Aleksandrowskiego Kuriera Samorządowego W imieniu całej redakcji rodzinie składamy wyrazy współczucia. (micha) a w serwisie Alemiasto nie ma o nim ani słowa (albo nie zauważyłem?) Fe, nieładnie! Uczcijmy pamięć tego wielkiego człowieka, świetnego krajoznawcy, prawdziwego pasjonata, jakich dziś niewielu już pozostało, zakochanego w rodzinnym mieście i regionie, życzliwego dla wszystkich ludzi... To wielka strata!

dodaj odpowiedź