Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > "Planeta Energii"
źródło: informacja nadesłana / dodał: Kamil Nowacki
30.11.2013 10:42:03
Już w najbliższy poniedziałek (2 grudnia) oraz wtorek (3 grudnia) w galerii handlowej Manufaktura przy ulicy Drewnowskiej 58, eksperci z programu edukacyjnego "Planeta Energii" wprowadzą dzieci i dorosłych w tajemniczy świat energii elektrycznej. A wszystko to w ramach konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA, która od czterech lat zachęca nauczycieli oraz rodziców do edukacji najmłodszych nt. bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu.

Wizyta ekipy "Planety Energii" w Łodzi to przedsmak nagrody głównej w konkursie organizowanym przez Grupę ENERGA, do którego mogą przystąpić nauczyciele i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy nt. energii elektrycznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie odpowiedzialnych i proekologicznych postaw. Konkurs trwa do 31 stycznia, a zatem to ostatnia szansa, aby zrealizować konkursowe zadania i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym dwudniową wizytę edukacyjnego miasteczka "Planeta Energii" w swojej miejscowości.

W najbliższy poniedziałek i wtorek w galerii handlowej Manufaktura mieszkańcy Łodzi i okolic będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć "Planetę Energii w pigułce" i dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na zwycięzców konkursu.

- Podczas wizyty, w trakcie wspólnej zabawy chcemy przybliżyć dzieciom i dorosłym ideę programu i zachęcić do aktywnego udziału w nim. Temat nie jest łatwy, dlatego zależy nam na tym, by nauka na "Planecie Energii" nie była dla najmłodszych nudną lekcją, ale niezapomnianą przygodą - mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

Na miejscu na gości czekać będą ciekawe eksponaty i eksperymenty oraz liczne niespodzianki. Zapraszamy w godz. od 14:00 do 20:00. Wstęp wolny.


comments.gif, 1,4kB1 read.gif, 1,5kB 1791 print.gif, 1,4kB

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
30.11.2013 12:43
IP: 78.8.79.*

Najwyższy czas sprowadzić do Polski instruktorów - Eskimosów, którzy nauczą nas spędzać mroźnie zimy ogrzewając się kagankiem z tranu. Jak pisze dzisiejszy Onet, od 2020 roku w CAŁEJ Polsce będzie obowiązywał zakaz ogrzewania węglem i drzewem. Cześć naszej pamięci!

dodaj odpowiedź