Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Poczuj teatr - Święto Teatru
źródło: Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa / dodał: Tomasz Dominowski
08.03.2014 15:11:53
"Poczuj teatr" - pod takim hasłem przebiegać będzie w Aleksandrowie Łódzkim, już trzeci raz, Święto Teatru, wpisujące się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Obchody organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego wspólnie z Biblioteką Publiczną im. Jana Machulskiego, Herbaciarnią Klimaty, Towarzystwem Śpiewaczym im. St. Moniuszki oraz zaprzyjaźnionymi artystami.

Celem przedsięwzięcia jest rozwinięcie zainteresowań mieszkańców naszej gminy teatrem, rozbudzenie ekspresji twórczej, zainspirowanie do twórczości artystycznej, odkrywanie i doskonalenie umiejętności aktorskich, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką teatralną, integracja środowiska osób zainteresowanych własnym rozwojem, poszukujących interesujących sposobów na wyrażanie swojej ekspresji oraz sposobów na aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

W marcu teatr zawładnie naszym miastem, będzie głównym bohaterem wielu interesujących wydarzeń.

(c) Alemiasto1 - 25 marca - "Plakat teatralny" - wystawa
Czytelnia Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego
Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
 
"Plakat teatralny" to pierwsze wydarzenie Święta Teatru. Pierwsza część wystawy już jest gotowa. Zapraszamy do Czytelni Biblioteki na wystawę plakatów ze spektakli łódzkich teatrów: Teatru Wielkiego, Muzycznego, im. Stefana Jaracza, Nowego, Studyjnego, Powszechnego, Pinokio.
Plakaty z różnych przedstawień piękne, niezwykłe dzieła sztuki, zaprojektowane przez mistrzów plakatu zachęcają do obejrzenia przedstawień, zaciekawiają, intrygują. Wystawa zaaranżowana w Czytelni Biblioteki całkowicie zawładnęła jej przestrzenią . Zapraszamy na tą niezwykłą podróż po łódzkich teatrach.

(c) Alemiasto15 marca godz.13.00 - "Warsztaty teatralne"
prowadzi Małgorzata Flegel
Czytelnia Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego
Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
wstęp wolny, zapisy: 609 190 211

Zapraszamy wszystkich chętnych (dorosłych i młodzież) do wspólnej zabawy. Małgorzta Flegel, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wykładowca w łódzkich uczelniach artystycznych (w Szkole Filmowej i Akademii Muzycznej) będzie wprowadzała uczestników warsztatów w tajniki gry aktorskiej. Będzie uczyła poruszania się na scenie, publicznego występowania, autoprezentacji. Wszystko w konwencji świetnej zabawy. Zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.

Inne wydarzenia:
(c) Alemiasto2 - 16 marca - "Barwy szarości" - wystawa Ani Wiesner
Herbaciarnia Klimaty, Aleksandrów Łódzki, ul. Warszawska 28
 
Ania Wiesner jest młoda artystką, uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wystawa "Barwy szarości" obejmuje prace o różnorodnej tematyce. Są wśród nich przede wszystkim szkice portrety, rysunki wykonane długopisem. Prace cechuje lekkość, subtelność, z nutą tajemniczości. Wystawa wprowadza odrobinę koloru do naszej szarej codzienności. Zapraszamy serdecznie.

(c) Alemiasto6 - 27 marca - "Święte miejsca, święci mężowie, Indie"
wystawa fotograficzna Ryszarda Czajkowskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
Aleksandrów Łódzki, ul. M. Skłodowskiej Curie 5

Prezentowane na wystawie zdjęcia dokumentują uroczystości, jakie odbywają się w Haridwarze nad Gangesem u stóp Himalajów. Haridwar jest jednym z największych na świecie miejsc pielgrzymkowych, liczy 120 tys. mieszkańców. W uroczystościach Kumbh Mela (Świeto Dzbana) bierze udział około pięciu milionów pielgrzymów. Zapraszamy na niezwykłą podróż z Ryszardem Czajkowskim, fizykiem z wykształcenia, z zamiłowania podróżnikiem. Autorem  programu telewizyjnego "Przez lądy i morza", który odwiedził wszystkie kontynenty i pokazał je w swoich filmach podróżniczo-geograficznych.

comments.gif, 1,4kB8 read.gif, 1,5kB 2628 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria
galeria
galeria
galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
08.03.2014 19:34
pytanko o dziewczyne IP: 78.8.168.*

witajcie mam pytanie do mieszkancow nowych blokow ( osiedla slonecznego ) w dniu 6. marca 2014 po osiedlu chodzila para chlopak z dziewczyna i roznosili jakies ulotki odnosnie drogerii i dnia kobiet ktos wie kim byla ta dziewczyna w bialych spodniach czarnych kozaczkach i dzinsowej kurtce ?. miala niesamowity tylek i nie tylko ;D

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.03.2014 19:41
IP: 78.8.193.*

MLODA DZIEWCZYNA SIE ZABILA W ALEKSANDROWIE CO SIE DZIEJE

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.03.2014 22:56
IP: 83.26.62.*

a jak się nazywala

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.03.2014 22:57
IP: 83.26.62.*

a może leciała tupolewem

dodaj odpowiedź