brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Nie wykorzystali szansy
źródło: / dodał: Kamil Nowacki
29.09.2014 10:33:20
Zawodnicy Sokoła Aleksandrów wciąż nie mogą się przełamać i odnieść ligowego zwycięstwa. Tym razem zielono-biali zremisowali na własnym boisku z rezerwami Legii Warszawa 2:2.

Aleksandrowianie pierwszą groźną akcję stworzyli już w 2. minucie spotkania. Jednemu z obrońców "urwał się" Samuel Obi Uche, jednak w sukurs klubowemu koledze przyszedł Mateusz Wieteska, który w porę faulem powstrzymał rozpędzającego się Nigeryjczyka, za co zresztą został ukarany żółta kartką. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Klepczarek, jednak zbyt lekko by móc zaskoczyć Łukasza Budziłka. Niespełna 180 sekund później rzut wolny ekspediowali goście. Piłkę dośrodkował Łukasz Moneta, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Krystian Bielik, który strzałem głową pokonał Sebastiana ostrowskiego. W 12. minucie groźnie kontratakowali gracze Sokoła. Po blisko trzydziestometrowym rajdzie piłkę Karolowi Kwiatkowskiemu przekazał Damian Knera. Boczny obrońca Sokoła zacentrował ją w pole karne, gdzie czyhał już na nią Obi Uche, lecz Nigeryjczyk o centymetry minął się z piłką. W 16. minucie piłkę na połowie Sokoła przejął Michał Bajdur. Pomocnik Legii dograł ją w kierunku Arkadiusza Piecha, jednak ten został wyprzedzony przez Ostrowskiego. W 23. minucie z dystansu uderzał Oskar Osowski, tor lotu piłki zmienił jeszcze Samuel Obi Uche, mimo to minęła ona lewy słupek bramki Budziłka. W 28. minucie legioniści wykonywali rzut rożny. Po centrze Łukasza Monety najwyżej wyskoczył Mateusz Wieteska, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką. W 32. minucie prostopadłym podaniem ze środka pola obsłużony został Arkadiusz Piech. Napastnik "wojskowych" wyszedł sam na sam z Sebastianem Ostrowskim, lecz zamiast dograć do któregoś z lepiej ustawionych partnerów zdecydował się kończyć akcję uderzeniem. Na szczęście dla aleksandrowian dobrze spisał się Ostrowski. W 41. minucie zielono-biali doprowadzili do wyrównania. Po strzale z dystansu w wykonaniu Mikołaja Zwolińskiego, błąd popełnił Budziłek, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron aleksandrowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 46. minucie w polu karnym gości faulowany był Łukasz Chojecki. Arbiter spotkania Tomasz Skopiński nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Oskar Osowski. W 50. minucie z boiska usunięty został Arkadiusz Piech, ktróy najpierw głośno skomentował pracę sędziego głównego, a następnie, po obejrzeniu pierwszej żółtej kartki posłał w jego kierunku kilka obraźliwych epitetów. Niestety, chwila rozprężenia w szeregach aleksandrowian doprowadziła do utraty drugiego gola. Na listę strzelców ponownie wpisał się najmłodszy na boisku Krystian Bielik. Cztery minuty później zielono-biali przeprowadzili koronkową akcję. W pole karne wpadł Damian Pawlak, wyłożył piłkę Samuelowi Obi Uche, jednak ten fatalnie przestrzelił. Kilka chwil później z ostrego kąta uderzał Karol Kwiatkowski, niestety niecelnie. Mimo gry w osłabieniu legioniści potrafili stworzyć sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, jednak Sebastian Ostrowski nie dał się już zaskoczyć. W 79. minucie szansę na uszczęśliwienie trenera Michała Bistuły miał duet Michał Wrzesiński-Samuel Obi Uche, jednak ich intencje dobrze wyczuł Budziłek. Chwile potem atomowym uderzeniem zza pola karnego popisał się Oskar Osowski, jednak zmierzająca w światło bramki futbolówką odbiła się jeszcze po drodze od pleców jednego z defensorów Legii i opuściła plac gry. W końcówce meczu dwiema dobry interwencjami popisał się Ostrowski. Najpierw młody golkipera Sokoła powstrzymał szarżującego Grzegorza Tomasiewicza, a w doliczonym czasie instynktownie sparował uderzenie Arkadiusza Górki.

W następnej kolejce Sokół Aleksandrów zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Otwock. Mecz zostanie rozegrany 4 października (sobota) o godz. 14:00.

Sokół Aleksandrów - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)
Bramki: Mikołaj Zwoliński 41, Oskar Osowski 46-karny - Krystian Bielik 5, 53

Sokół Aleksandrów: Ostrowski - Golański, Klepczarek, Bierżyński, Kwiatkowski - Osowski, Obi Uche, Zwoliński (64 min. Woźniczak), Knera (70 min. Miłosz, 86 min. Wojtczyk), Pawlak (62 min. Wrzesiński) - Chojecki.

Legia II Warszawa: Budziłek - Turzyniecki, Makowski, Wieteska, Moneta - Bajdur, Kalinkowski (62 min. Górka), Bielik (84 min. Anczewski), Bartczak (46 min. Tomasiewicz) - Ryczkowski (79 min. Kurowski), Piech.