brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > PP: Sokół nadal w grze
źródło: / dodał: Kamil Nowacki
01.10.2014 19:50:40
Zawodnicy Sokoła Aleksandrów pokonali w wyjazdowym spotkaniu Włókniarza Pabianice 1:2 i awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Gospodarze tylko przez około trzydzieści minut grali z zielono-białymi jak równy z równym. W 21. minucie gracze Włókniarza wyszli na prowadzenie, chociaż bramka została zdobyta z ewidentnego "spalonego". Chwilę później w odpowiedzi uderzał Przemysław Woźniczak, minimalnie obok bramki. W 37. min świetny rajd prawą stroną przeprowadził Rafał Kuchciak. Skrzydłowy Sokoła ograł jednego z pabianiczan i wyłożył futbolówkę na osiemnasty metr do Woźniczaka. Gospodarze zdołali zablokować jeszcze jego uderzenie, ale przy dobitce w wykonaniu Marcina Pękały byli już bezradni. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Michała Bistuły zdobyli przysłowiową bramkę do szatni. Z rzutu wolnego wrzucał Adrian Seweryn, a największym sprytem w polu karnym wykazał się Łukasz Wojtczyk.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę posiadali zielono-biali, natomiast zawodnicy Włókniarza ograniczyli się do sporadycznych kontrataków rozgrywanych z pominięciem środkowej strefy boiska. W 53. minucie z rzutu wolnego uderzał Pękała, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Kilka chwil później z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Seweryn, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Wojtczyk, którego strzał głową świetnie sparował golkiper pabianiczan. W 87. minucie gospodarze trafili co prawda po raz drugi do siatki Krystiana Karolaka, jednak sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną. Niespełna 60. sekund później rezultat spotkania podwyższyć mógł Jakub Rogalski, który w dobrej okazji przestrzelił.

Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów 1:2 (1:2)
Bramki dla Sokoła: Marcin Pękała (37 min), Łukasz Wojtczyk (43 min)
żółte kartki: Kwiatkowski, Golański

Sokół Aleksandrów: Karolak - Gołuch, Kwiatkowski, Golański, Urbanowicz (75 min Indraszczyk), Woźniczak, Pękała, Seweryn, Kuchciak (81 min Rogalski), Szubert (65 min Kujawski) - Wojtczyk (87 min J. Bistuła).