Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Licytacja wstrzymana!
źródło: onet.pl / dodał: Tomasz Dominowski
21.07.2016 22:08:42
Ambona wraz z baldachimem, ołtarz główny z tabernakulum, biblioteka dębowa, stacje drogi krzyżowej, konfesjonał drewniany, żyrandole, a także ławki kościelne i liczne obrazy - między innymi te elementy wyposażenia Kościoła św. Stanisława Kostki miały trafić pod młotek. Licytacja zaplanowana była na piątek 22 lipca.

Została jednak wstrzymana a postępowanie egzekucyjne zawieszone. Pytanie, na jak długo? Jak dowiedział się Onet, gmina Aleksandrów zamierza w ciągu najbliższych kilkunastu dni sfinalizować kupno kościoła od Fundacji. - To jedyne logiczne wyjście - mówi burmistrz Lipiński. - Kościół powinien przejść w ręce gminy już w sierpniu. Mamy nadzieję, że ten scenariusz uda się zrealizować - dodaje.

- Licytacja w najbliższy piątek nie odbędzie się - mówi Onetowi Michał Lewandowski z Izby Komorniczej w Łodzi. - Postępowanie egzekucyjne zostało wstrzymane - dodaje. Pytany o powody, zasłania się tajemnicą postępowania.

Ostatecznie, chwilowo komornik do kościoła nie wejdzie. Jeśli, jak zapowiada burmistrz Aleksandrowa, zabytkowy budynek przejmie gmina, to ona stanie się stroną potencjalnego sporu z komornikiem.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/lodz/komornik-w-podlodzkim-kosciele-licytacje-miedzy-innymi-oltarza-i-ambony-wstrzymano-w/pq2513

comments.gif, 1,4kB61 read.gif, 1,5kB 2914 print.gif, 1,4kB

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
21.07.2016 23:13
IP: 164.126.8.*

Jaki zgrany duet - lipa z kleszką... Przyjemna klika :) A PO tak nie lubi się z kościołem...Widać,że interesy potrafią łączyć nawet wrogów.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.07.2016 23:55
Świadomy obserwator IP: 5.172.239.*

Dzisiaj odbył się pogrzeb męża przewodniczącej Rady Miejskiej p. Małgorzaty Grabarczyk z PO w Kościele św. Archaniołów Rafała i Michała. Mszę poprowadził ks. proboszcz. Oczywiście we mszy i kondukcie wziął udział m.in. burmistrz Lipiński, skarbnik, radni, strażacy OSP a nawet pojawili się nauczyciele i uczniowie aleksandrowskich szkół wraz ze sztandarami. Podobno ściągnięto też sportowców i inne znane lokalne osobistości. Ciekawe dlaczego nie odbyło się to w Kościele św. Stanisława Kostki tak jak w przypadku pogrzebu Włodzimierza Smolarka. Jakoś jak pamiętam na pogrzebie proboszcza Norberta Ruckiego nie było ani przedstawicieli Gminy czyli np. Lipińskiego czy też brylującej w naszym mieście poseł Hanajczyk ani aleksandrowskich strażaków czy też uczniów. A w tym przypadku mieliśmy do czynienia z szeroką uroczystością. Na pogrzebie prałata pojawili się chociaż strażacy z innej miejscowości. Ciekawe czy włodarz wygłosił mowę w tym kościele albo na cmentarzu.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.07.2016 01:14
IP: 5.172.239.*

No i teraz kościół będzie własnością gminy i burmistrz będzie mógł używać ambony bez ograniczeń do siania propagandy sukcesu i kampanii wyborczej. Pewnie kościołem dalej będzie się zajmował ks. Jacek Stasiak i będą odprawiane nielegalne msze święte. Tak nawiasem mówiąc ostatnio zauważyłem na niedzielnej mszy w tym kościele osobę kiedyś związaną z PZPR. Widać oprócz ludzi PO, KOD-u jeszcze dawni działacze komunistycznej partii tam chodzą. To chyba pierwszy przypadek w kraju, że kościół będzie należał do władz samorządowych. Kiedy w końcu ludzie oprzytomnieją i powiedzą "nie" ekipie J Lipińskiego wybierając nowego młodego burmistrza oraz radnych. Czy aleksandrowianie są ślepi i nie widzą, co się w ostatnich latach dzieje w naszej miejscowości np. sprawa Ciepłowni, radnego Lemańskiego, kontroli CBA, kontroli RIO i wykrycia nieprawidłowości, sprawy ks. Stasiaka i mógłbym tak długo wymieniać. Wygląda na to, że patrzą jedynie przez pryzmat sportu i rozrywki a nie zwracają uwagi na manipulacje, kłamstwa, wykroczenia, arogancję i bufonadę. Mam nadzieję, że w 2018 roku nastąpi przełom i PO zostanie odsunięta od koryta w naszej społeczności.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.07.2016 23:08
Nieświadomy obsrywator IP: 192.162.151.*

kościół jest tam gdzie ludzie przychodzą się modlić a nie tam gdzie każe chodzić biskup.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
25.07.2016 08:47
IP: 94.254.241.*

Aleksandrów i wszystko jasne. Jak to się mówi dajcie małpie brzytwe to się potnie, albo dajcie mieszkańcowi Aleksandrowa dostęp do Internetu to pokaże jakie tu oszolomstwo mieszka.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
26.07.2016 07:23
Prawdziwy Katolik IP: 31.42.0.*

Wszystkiemu winny był system ktory pozwalał do Aleksa wpuszczać pospolstwo z pobliskich wiosek.Po nabrabiu ogłady i obyciu z komputrem obecnie ludzie ci udzielają sie na forum siejac defetyzm i pogarde dla innych.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
28.07.2016 18:43
IP: 192.162.151.*

Ojej, ojej czy w tym POwskim mieście nie ma mądrych ludzi? Widać w większości tchnienie szatana w osobach Stasiaka i Lipińskiego. Panowie proszę was opamiętajcie się! Nie walczcie z prawowitym Kościołem! Dajcie ludziom święty spokój. Zadbajcie o zaniedbane miasto!

dodaj odpowiedź